• Obniżka
Strój maskujący Ghillie, lesiste

Strój maskujący Ghillie lesiste

400,00 zł
249,00 zł Zniżka 151,00 zł
Brutto

Ubiory maskujące typu Ghillie suit mają za zadanie kompletnie zdeformować i ukryć trójwymiarową sylwetkę człowieka i pozwala podejść zwierzynę na bardzo bliską odległość.

Wybierz rozmiar
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
 • Wszystkie informacje, które zamieścisz w formularzu są szyfrowane i bezpiecznie przesyłane dzięki certyfikatowi SSL. Wszystkie informacje, które zamieścisz w formularzu są szyfrowane i bezpiecznie przesyłane dzięki certyfikatowi SSL.
 • Produkty wysyłamy za pośrednictwem kuriera GLS. Przesyłki z reguły docierają w ciągu 24 godzin od momentu nadania. Produkty wysyłamy za pośrednictwem kuriera GLS. Przesyłki z reguły docierają w ciągu 24 godzin od momentu nadania.
 • W naszym sklepie masz pewność, że produkty są nowe i pozbawione wszelkich wad ukrytych. W naszym sklepie masz pewność, że produkty są nowe i pozbawione wszelkich wad ukrytych.
logo_miltec

Oferujemy profesjonalny strój maskujący typu Ghillie Forest Suit niemieckiego producenta MIL-TEC. Jeżeli masz słabą lornetkę, a chciałbyś zajrzeć rogaczowi w zęby przed strzałem to ten strój jest idealny dla Ciebie. Trzeba jednak uważać czołgając się po polnych drogach, bo traktorzysta też może Ciebie nie zauważyć.

Wykonany jest z 100% poliestru, który nie nasiąka wodą, jest przewiewny, nie haczy się o gałęzie, nie chłonie zapachów, nie szeleści, nie błyszczy, jest odporny na wysokie temperatury i promienie UV. Komplet pokryty jest środkiem zmniejszającym jego palność. Doskonale nadaje się do podchodu zwierzyny na bliskie odległości. Spodnie posiadają regulację na sznurki i gumkę, dlatego dobrze dopasowują się do ciała.


Ghillie suit lesiste to ubiór maskujący zapożyczony od snajperskich oddziałów specjalnych różnych armii świata. Ma za zadanie kompletnie zdeformować i ukryć trójwymiarową sylwetkę człowieka i przez to pozwala podejść zwierzynę na bardzo bliską odległość. Zwykle stosowane dwuwymiarowe mundury i ubrania myśliwskie, nawet w kamuflażu, nie zapewniają tej ochrony. Doskonale maskuje myśliwego w terenie leśnym, przyleśnym, łąkowym, krzaczastym lub bagiennym. Dodatkowo można uzupełniać ghillie wykorzystując roślinność znajdującą się w otoczeniu stając się kompletnie nie widocznym.

Strój maskujący używany głównie przez strzelców wyborowych. Ghillie Suit różni się od innych metod kamuflowania, swoim naturalnym wyglądem i rozmywaniem sylwetki człowieka. Ghillie Suit jest znakomitym strojem maskującym, gdyż ludzka sylwetka i elementy wyposażenia nie wyróżniają się na tle otoczenia.

Dobry strój maskujący powinien rozmazywać sylwetkę, czego nie można uzyskać za pomocą mundurów polowych w barwach maskujących i farby maskującej. W większości armii przygotowanie ghillie suit jest częścią kursu dla snajperów. Ghillie może maskować w terenie lesistym, pustynnym i innych w zależności od potrzeby. Obecnie jest używane przez armie na całym świecie.

Strój do maskowania sylwetki wykonany jest z przewiewnego materiału, pokrytym niciami. Doskonale nadaje sie również do podchodu zwierzyny na bliskie odległości. Spodnie posiadaja regulację na sznurki i gumkę, dlatego dobrze dopasowują się do ciała. Składa się z trzech części: narzuty na głowe, pokrycia na tułów oraz spodni.

Kilka słów historii Ghillie Suit jest wynalazkiem znanym Szkotom już w XIX wieku. Samo słowo Ghillie, które nie jest używane współcześnie, pochodzi z języka szkockiego. Można je przetłumaczyć na trzy sposoby:

 • Potoczne określenie mężczyzny
 • Lokalną nazwę krzaka
 • Nazwa ludzi pilnujących prywatnych terytoriów łowieckich właścicieli ziemskich w celu łapania kłusowników

Pierwsze stroje Ghillie Suit powstały na początku I wojny światowej. W armii angielskiej stworzono oddział snajperów składający się ze Szkotów. Większość z nich pochodziła z rodzin, w których przekazywana była umiejętność robienia strojów Ghillie. Szkoccy strzelcy wyborowi przystosowali stroje do potrzeb pola walki I wojny światowej i ciągle je udoskonalali. W czasie II Wojny Światowej Ghillie Suit pojawił się pośród snajperów różnych armii. Tworzone było w oparciu o własne doświadczenia bojowe, często bez wiedzy o istnieniu szkockiego oryginału. Po wojnie trafił na wyposażenie snajperów i amerykański. Obecnie jest używane przez armie na całym świecie.


Inne stroje w zależności od warunków:

Ghillie suit pustynne nie tylko znajduje zastosowanie w rejonach wydm, obszarach piaszczystych, brzegach jezior etc., ale przede wszystkim w polowaniu na rżyskach, na dzikie gęsi, kaczki na zlotach, dziki, jeleniowate żerujące na rozległych rżyskach oraz drapieżniki. Praktycznie jest się nie widocznym, gdyż nasza sylwetka przypomina bezkształtny wiecheć słomy.

Ghillie suit zimowe to doskonała ochrona przed wzrokiem zwierzyny i drapieżników w zaśnieżonym lesie i polu, zarówno w porze dnia jak i nocy.


W komplecie :

 • Nakrycie głowy
 • Bluza na tors
 • Spodnie ze ściągaczem
 • Maskownica na karabin lub aparat
 • Torba transportowa ze ściągaczem

Waga całości: 1,85 kg 

Nowy produkt
Stopień 
2014-03-28

Świetny Strój maskujący. Wykonanie ogólne 10/10. Wykonanie spodni 10/10 . Wykonanie Munduru 10/10 Ocena Ogólna 100/100

Stopień 
2013-01-29

Strój sprawdza się podczas fotografowania zwierzyny lub jej obserwacji. Przy korzystnym kierunku wiatru, zwierzynę można podejść nawet do 10 metrów!


Stopień 
2012-12-03

Strój maskujący sprawdza się w praktyce. Dobry na lesiste warunki.
Polecam !

Napisz komentarz

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło