Nóż Zlatoust Sapsan z rękojeścią ze skóry

Nóż Zlatoust Sapsan wz. 4

330,00 zł
Brutto

Produkcja noży Zlatoust kontrolowana jest na każdym etapie, dlatego też w żadnych warunkach klimatycznych nie tracą one swych wartości.

/strong

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
  • Wszystkie informacje, które zamieścisz w formularzu są szyfrowane i bezpiecznie przesyłane dzięki certyfikatowi SSL. Wszystkie informacje, które zamieścisz w formularzu są szyfrowane i bezpiecznie przesyłane dzięki certyfikatowi SSL.
  • Produkty wysyłamy za pośrednictwem kuriera GLS. Przesyłki z reguły docierają w ciągu 24 godzin od momentu nadania. Produkty wysyłamy za pośrednictwem kuriera GLS. Przesyłki z reguły docierają w ciągu 24 godzin od momentu nadania.
  • W naszym sklepie masz pewność, że produkty są nowe i pozbawione wszelkich wad ukrytych. W naszym sklepie masz pewność, że produkty są nowe i pozbawione wszelkich wad ukrytych.

 logo

Wysokiej jakości nóż  Sapsan rosyjskiej marki Zlatoust z rękojeścią wykonanej z prasowanej skóry.
Wyroby firmy Zlatoust to tradycyjna sztuka ornamentyki mistrzów grawerskich na stali. Historia starego, uralskiego miasta Zlatoust ściśle związana jest z metalem i jego obróbką. Produkcja białej broni w  tymże mieście datuje się od drugiej połowy XVIII wieku. Zachowane zostały tradycje, dawne przepisy i sekrety obróbki. Wyroby Zlatousta są absolutnie unikalne co do formy i wymowy artystycznej. Każdy nóż wykonywany jest przez doświadczonego rzemieślnika, dla którego rusznikarstwo jest nie tylko pracą, ale i powołaniem.

Produkcja noży kontrolowana jest na każdym etapie, dlatego też w żadnych warunkach klimatycznych nie tracą one swych wartości. Klingi wykonuje się z wysokiej jakości stopu stali nierdzewnej, która poddawana jest procesowi oczyszczania z gazów i niemetalicznego składu. Stal posiada wysoką odporność w roztworach zasadowych, wysoką wytrzymałość w kwasach azotowych oraz zachowuje własności mechaniczne przy temperaturze  600 °C. Wszystkie wzory na ostrzach tworzone są ręcznie przez mistrzów, uzyskując niepowtarzalne piękno, jak i sama uralska natura. Z jednej strony ostrza widnieje logo producenta, natomiast z drugiej grawerunek w oryginalnym stylu, czyli przepiękna ornamentyka.

Noże firmy Zlatoust łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Historia starego, uralskiego miasta Zlatoust ściśle związana jest z metalem i jego obróbką. Produkcja białej broni w tymże mieście datuje się od drugiej połowy XVIII wieku. Zachowane zostały dawne przepisy, metody oraz sekrety obróbki. Wyroby Zlatousta są absolutnie unikalne, co do formy i wymowy artystycznej. Każdy nóż w dużej części wykonywany jest ręcznie przez doświadczonych rzemieślników, sprawiając że produkty tej marki stają się luksusowe.
Jakość wytworów firmy Zlatoust są potwierdzone przez liczne dyplomy i certyfikaty otrzymane na międzynarodowych wystawach i pokazach handlowych. Tam właśnie zostały docenione, co do swojej prawdziwej wartości.

Rękojeść do noży przygotowuje się głównie z tak zwanych ,,ciepłych materiałów". Oprócz skóry i kory brzozy wykorzystuje się także cenne gatunki drzew, jak np.: bukszpan, buk czy orzech. Duża część ręcznego wysiłku i materiały wysokiej jakości pozwalają osiągnąć nietuzinkową jakość. Unikalność i jakość wytworów firmy Zlatoust jest potwierdzona przez liczne dyplomy i certyfikaty otrzymane na międzynarodowych wystawach i pokazach handlowych, gdzie wyroby zostały docenione co do swojej prawdziwej wartości.
Do każdego noża dołączona jest pochwa z naturalnej skóry barwionej na czarno oznaczonej logiem firmy ze szlufką na szeroki pas i paseczkiem na przytrzymanie rękojeści noża. Logo holograficzne producenta ZOK na rękojeści noża nie jest częścią stałą (naklejka).


Dane techniczne:

  • Długość ostrza [cm]: 12,5
  • Grubość ostrza [cm]: 0,3
  • Długość rękojęści [cm]: 10,4
  • Długość całkowita [cm]:    22,9
  • Pokrowiec: Tak, oryginalna skóra
  • Rodzaj stali: 40X10C2M
  • Waga: 125 g


Gwarancja: 10 lat

dyplomy

Nowy produkt

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło