Nóż Zlatoust Bars- drewno

Nóż Zlatoust Bars drewno

699,00 zł
Brutto

Wysokiej jakości nóż myśliwski Bars rosyjskiej marki Zlatoust z rękojeścią wykonanej z drewna.

Dostępny
  • Wszystkie informacje, które zamieścisz w formularzu są szyfrowane i bezpiecznie przesyłane dzięki certyfikatowi SSL. Wszystkie informacje, które zamieścisz w formularzu są szyfrowane i bezpiecznie przesyłane dzięki certyfikatowi SSL.
  • Produkty wysyłamy za pośrednictwem kuriera GLS. Przesyłki z reguły docierają w ciągu 24 godzin od momentu nadania. Produkty wysyłamy za pośrednictwem kuriera GLS. Przesyłki z reguły docierają w ciągu 24 godzin od momentu nadania.
  • W naszym sklepie masz pewność, że produkty są nowe i pozbawione wszelkich wad ukrytych. W naszym sklepie masz pewność, że produkty są nowe i pozbawione wszelkich wad ukrytych.

 

logo

Wysokiej jakości nóż myśliwski Bars rosyjskiej marki Zlatoust z rękojeścią wykonanej z drewna.

Wyroby firmy Zlatoust to tradycyjna sztuka ornamentyki mistrzów grawerskich na stali.  Historia starego uralskiego miasta Zlatoust ściśle związana jest z metalem i jego obróbką. Produkcja białej broni w  tymże mieście datuje się od drugiej połowy XVIII wieku.  Zachowane zostały tradycje,  dawne przepisy i sekrety obróbki.  Wyroby Zlatousta są absolutnie unikalne co do formy i wymowy artystycznej. Każdy nóż wykonywany jest przez doświadczonego rzemieślnika, dla którego rusznikarstwo jest nie tylko pracą, ale i powołaniem.

Produkcja noży kontrolowana jest na każdym etapie, dlatego też w żadnych warunkach klimatycznych nie tracą one swych wartości. Klingi wykonuje się z wysokiej jakości stopu stali nierdzewnej,  która poddawana jest procesowi oczyszczania z gazów i niemetalicznego składu. Stal posiada wysoką odporność w roztworach zasadowych, wysoką wytrzymałość w kwasach azotowych oraz zachowuje własności mechaniczne przy temperaturze  600  (°C).  Wszystkie wzory na ostrzach tworzone są ręcznie przez mistrzów , uzyskując niepowtarzalne piękno,  jak i sama uralska natura.  Z  jednej strony ostrza widnieje logo producenta, natomiast z drugiej grawerunek w myśliwskim stylu, czyli przepiękna ornamentyka.

Rękojeść do noży przygotowuje się głównie z tak zwanych "ciepłych materiałów" .  Oprócz skóry i kory brzozy wykorzystuje się także tak cenne gatunki drzew jak np.:  bukszpan, buk czy orzech.  Zakończenia rękojeści zrobione są z duraluminium.

Duża część ręcznego wysiłku i materiały wysokiej jakości sprawiają że nie są tanie,  lecz właśnie ta technologia pozwala osiągnąć potrzebną jakość.  Unikalność i jakość wytworów firmy Zlatoust  jest potwierdzona przez liczne dyplomy i certyfikaty otrzymane na międzynarodowych wystawach i pokazach handlowych,  gdzie wyroby firmy zostały docenione co do swojej prawdziwej wartości.

 

dyplomy

-Do każdego noża dołączana jest pochwa  z naturalnej skóry barwionej na czarno, oznaczonej logiem firmy, ze szlufką na szeroki pas i paseczkiem na przytrzymanie rękojeści noża.

-Logo holograficzne producenta ZOK na rękojeści noża nie jest częścią stałą (naklejka).

 Długość ostrza [cm]:  14,2
 Grubość ostrza [cm]:   0,5
 Długość rękojęści [cm]:  12,7 
 Długość całkowita [cm]:   26,9
 Pokrowiec:  tak, oryginalna skóra
 Rodzaj stali:  40X10C2M
 Gwarancja:  tak, 10 lat 
3 Przedmioty
Nowy produkt

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło