• Obniżka
Nasadka noktowizyjna Dipol D125 do lunety dziennej + laser L2 + adapter

Nasadka noktowizyjna Dipol D125 do lunety dziennej + laser L2 + adapter

3 875,00 zł
3 800,00 zł Zniżka 75,00 zł
Brutto

Noktowizor Dipol D125 generacji super I+ można podłączyć do każdej lunety dziennej za pomocą specjalnego adaptera z kompletem pierścieni do wszystkich rozmiarów lunet. Po zamontowaniu D125 do lunety nasadka przejmuje wszystkie parametry lunety takie jak krzyż, powiększenie, precyzję. Zmienia się jedynie obraz z dziennego na noktowizyjny. 

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
 • Wszystkie informacje, które zamieścisz w formularzu są szyfrowane i bezpiecznie przesyłane dzięki certyfikatowi SSL. Wszystkie informacje, które zamieścisz w formularzu są szyfrowane i bezpiecznie przesyłane dzięki certyfikatowi SSL.
 • Produkty wysyłamy za pośrednictwem kuriera GLS. Przesyłki z reguły docierają w ciągu 24 godzin od momentu nadania. Produkty wysyłamy za pośrednictwem kuriera GLS. Przesyłki z reguły docierają w ciągu 24 godzin od momentu nadania.
 • W naszym sklepie masz pewność, że produkty są nowe i pozbawione wszelkich wad ukrytych. W naszym sklepie masz pewność, że produkty są nowe i pozbawione wszelkich wad ukrytych.

Monokular noktowizyjny Dipol D125 NVS generacji super I+ z adapterem MK123 firmy Dipol jest wielofunkcyjnym urządzeniem pozwalającym na obserwację w warunkach nocnych. Nowoczesny noktowizor, o niezwykle małych gabarytach i imponujących możliwościach. Stałe powiększenie 1x, duży kąt widzenia oraz rozdzielczość generowanego obrazu na poziomie od 40 lp/mm. 

Dipol D125 
to wielofunkcyjne urządzenie, które może być użyte jako:

 • Samodzielny noktowizor o jednokrotnym powiększeniu do obserwacji
 • Noktowizor połączony z maską na głowę dzięki czemu ręce pozostają wolne do pracy
 • Noktowizor połączony z lunetą dzienną dzięki adapterowi MK123 wraz z wymiennymi pierścieniami możliwe jest dopasowanie do każdego Okularu lunety (prócz lunety swarovski Z6i, jednak posiadamy w swojej ofercie również specjalny adapter do tejże lunety)


D125 zapewnia rozpoznanie sylwetki człowieka na dystansie do 320 m w księżyca, w momencie pracy w całkowitej ciemności (gęsty las, wnętrza budynków) dystans ten skraca się do około 150 m (chyba że zastosujemy podświetlacz laserowy). 

D125 został wyposażony w emiter podczerwieni, którego użycie zaleca się do wspomożenia pracy urządzenia w trudnych warunkach oświetleniowych. Jednak lepszym rozwiązaniem od wykorzystywania wbudowanego podświetlacza jest zamontowanie dodatkowego niezależnego zewnętrznego laserowego emitera podczerwieni. Rada taka stąd, ponieważ w większości noktowizorów wbudowane diodowe emitery podczerwieni są stosunkowo słabe (30mW). Wadą ich jest również to że korzystają z tego samego źródła prądu co sam noktowizor. Natomiast zewnętrzny laserowy emiter podczerwieni ma moc 100 mW, dodatkowo ma swoje niezależne źródło zasilania, przez co nie powoduje szybszego rozładowywania noktowizora. Jego użycie znacznie wpływa na poprawę jakości obrazu oraz zasięg samego urządzenia. Znajdą go państwo w zakładce akcesoria/podświetlacze laserowe.
Noktowizor ten jest zasilany dwoma ogólnodostępnymi bateriami LR1, które gwarantują pracę do 30 godzin. 

Nasadka noktowizyjna D125 została wykonana z aluminium lotniczego, a newralgiczne miejsca obudowy dodatkowo zostały pokryte gumą antypoślizgową. Producent wyposażył ten noktowizor w niezwykle istotny czujnik natężenia światła zewnętrznego, który automatycznie wyłącza D125 w momencie narażenia urządzenia na ostre światło dzienne lub sztuczne, a także zapobiega włączeniu urządzenia przy zbyt dużym świetle zewnętrznym, chroniąc delikatny układ wewnętrzny przed zniszczeniem.


Zestaw zawiera:

 • Monokular noktowizyjny D125 NVS
 • Adapter MK123
 • Laser L2 o mocy 100mW
 • 2 baterie
 • Brezentowy pokrowiec na monokular w kolorze czarnym
 • Instrukcję w języku polskim + kartę gwarancyjną


Specyfikacja techniczna:

Generacja 1+
Ogniskowa obiektywu, mm F26 
Powiększenie, X  1,1
Kąt widzenia, stopnie 40
Zakres ostrości, m 0,25
Korekcja dioptrii na okularze, dptr +/-4
Źródło zasilania (typ baterii) AA
Czas pracy (bez IR),godziny 30
Odległość detekcji (obiekt 0,5x1,8m; ekspozycja światła 3x10-3lux), gen.2+/gen.3, m 90-130/130-170
Zakres temperatur pracy, °C -20...+50 
Stopień odporności zgodny ze standardem IEC 60529
(na zamówienie)
 IP 4
(IP 8)
Wymiary, mm 136x47x70
Waga 300 gram

Gwarancja 24 miesiące, (przetwornik 12 miesięcy).

Nowy produkt

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło